خانه > سلامت > مراقبت های خانگی برای گلو درد

مراقبت های خانگی برای گلو درد


درمانهای خانگی برای گلودرد

سخت قورت دادن آب دهان و سرفه‌های بی امان هر فردی را شتابان به سمت داروخانه می کشاند تا قرصی یا شربتی بیابد و این درد ناخوشایند را مرهمی باشد. اما بهتر است بدانید که داروها تاثیری در برطرف کردن سرفه ندارند و می‌شود گلودرد را به شیوه‌های طبیعی و خانگی رفع کرد. در این مطلب روش‌هایی طبیعی را برای کاهش التهاب و گلودرد ارائه می‌دهیم. لطفا با ما همراه باشید.

سیر همه کاره است
وقتی گلویتان درد می‌کند در خانه می مانید و استراحت می‌کنید. به همین دلیل بهانه‌ای برای مصرف نکردن سیر به دلیل بوی آن وجود ندارد. سیر خواص ضدویروسی و ضدعفونی‌کنندگی قوی دارد. توصیه می‌کنیم برای خود آش یا سوپ تهیه کرده و حتما در آن سیر بریزید و میل کنید.

گیاه اکیناسه یا سرخارگل
گیاه اکیناسه که به سرخارگل نیز معروف است حاوی خواص ضدویروسی و ضدباکتریایی فوق‌العاده‌ای است. این گیاه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود و برای مقابله با عفونت‌ها و بیماری‌های تنفسی بسیار موثر است. در نتیجه برای درمان سرماخوردگی و برطرف کردن گلودرد نیز کارایی بالایی دارد.
سرماخوردگی:😢😩😷
فصل پاییزوشیوع سرماخوردگی.نکات مفید برای جلوگیری ودرمان سرماخوردگی:
●هنگام شیوع سرماخوردگی،بهترین وسیله برای محافظت بدن:دوعددسیررادریک فنجان شیرجوشانده وآن راداغ بخورید.
●مخلوط یک قاشق عسل مقداری آب لیمو ترش
به همراه یک لیوان آب جوش درمان سرما خوردگیست.
●مصرف چای کم رنگ،چای دارچین شامل یک قاشق سوپخوری دارچین ویک قاشق چایخوری عسل در یک لیوان چای بسیار مفید است. ●مصرف زنجبیل ،پرتقال،لیموشیرین،تخم مرغ،هویج ،انواع کلم،مایعات گرم،سوپ قلم،سوپ جوجه،دم نوش ها، وماست مفید می باشد.
●هرگاه سرما خوردید،یکی دو حبه سیر خام را آسیاب کنید ویا بکوبید ودریک لیوان کوچک آب ریخته وهم بزنید وآنرا بنوشید.
●یک قاشق سوپخوری سرکه سیب یا آبلیمو را به یک لیوان آب اضافه کرده سربکشید.روزی چندبارمصرف کنیدتازمانی که علایم بیماری فروکش کند.
●ازمصرف بی رویه وزیاد آنتی بیوتیک ها وداروهای مضرشیمیایی خودداری کنید.
●هنگام سرماخوردگی،خوب استراحت کنید واز ورزش وفعالیت های سنگین بپرهیزید.
■امیدوارم هرگز بیمارنشوید.😊

(Visited 68 times, 1 visits today)