پاییز

IMG_2486 copy

پاییز

باز از راه می رسد پاییز زیبا دل انگیز و سرشار. اسطوره ی عصیان فصل ها چیره بر فضا، عناصرو حتی ادراک بلند پرندگان، بر رخت ستیز پر هیبت و مغرور می آید. سکوت ، سکون، ملایمت و حس ماندگاری در محیط یک طیف از رنگ های مسکوت، گرما و تمامی ارکان یکنواختی فرو می ریزد؛ دریا ها به خروش می آیند، ابرها فرا خوانده می شوند. حس بالا نشینی یک برگ می شکند در پی تازیانه ی باد و نقاب می کشد از چهره ی پر از رنگ و برگ و آراسته ی یک درخت. چکیده می شود در  باور کوچک آن پرنده ی نغمه سرا فرجام دلبستگی به جادوی گل های زیبا را

IMG_2487 copy

و اکنون من……

پنجره ی ذهنم را می گشایم تا کمی خزان را به خود راه دهم و در زیر یورش همواره فاتح پاییز صیغل بخورد آن فکر دیروز. تا باد های تند، غبارهای افکار و آن  دوده های چرکین خیالم را با خود ببرند و ذهنم پر شود از دانه های ناشناسی که تا امروز هر گز به آن ها نیاندیشیده ام


IMG_2485 copy

کمی جدی تر………..

پاییز یعنی قیام بر ضد همه ی زیبایی های خود. طبیعت پاییز را می فرستد تا با آمدنش باد ها بوزند و باران ها ببارند و سرما را چون عیاری برای نشان دادن ماندگاری به تن گیاه و درخت و حتی جانوران بزند.

در باور من پاییز یک اسطوره است مانند تمام اسطوره هایی که در میان ثبات و تعادل و شوکت حکومت ها و قدرت ها بی پروا علیه آن ها می خروشند و فاتح می شوند. این اسطوره از جای دیگر نمی آید، از جنس خود طبیعت است یعنی طبیعت خود را پایین می کشد و دگرگون میکند.و نشان می دهد با ریختن برگ درختان، و خشک شدن دشت ها و پ‍‍‍ژمردن و رفتن گیاهان ، پرندگان و حشرات و عاری شدن زمین از هرگونه آرایش زمین باز هم زیباست و این یعنی اصالت داشتن. یعنی طبیعت ذاتا زیباست نه هنگامی که خود را می آراید. کاری که انسان هم گاهی انجام می دهد و اندیشمندان همیشه انجام می دهند یعنی هیچ گاه ذهن خود را در سکون فرو نمی برند . آرایش ذهن خود را کنار می زنند و اصالتش را می آزمایند. نه فقط یک اندیشمند ، هر انسانی آن را تجربه می کند .همان نیروی انقلابی که یک معتاد احتیاج دارد برای رهایی.

در وجود هر انسان بزرگ یک پاییز نیرومند نهفته است که هر گاه لازم باشد فراخوانده می شود و  بر علیه همه ی باورها تیغ می کشد.

(Visited 8 times, 1 visits today)
دسته هاخبرنامه ي موچان برچسب ها:
 1. سعيد
  سعيد
  ۱۱ فروردین ۱۳۹۴ در ۰۰:۰۱ | #1

  سلام آقای فاتح
  سپاس از لطف شما

 2. Avatar
  امیر فاتح
  ۱۰ فروردین ۱۳۹۴ در ۱۹:۱۷ | #2

  واقعا عکساتون هنریه
  تبریک……..

 1. بدون بازتاب